Konec ztracených dudlíků - návod na Macramé klip

Moc se mi líbí Boho styl. Když jsme přemýšlely o další kreativní sadě, Macramé DUHA byla jasná volba :) Při prohlížení inspirací mě zaujaly klipy na dudlík metodou drhání a skoro jsem zalitovala, že Štěpán už dudlík nemá. I tak mě to nedalo a řekla jsem si, že si klip z Macramé bavlnky zkusím udělat. Že ho pak daruji nějaké kamarádce s miminkem. 

Drhání má pár základních uzlíků, takže klip může mít různé tvary. Když se pochopí princip vázání, je to velmi snadné a klip v Boho stylu je hned na světě.

Tak tady máte ode mě návod:

1. K tvoření budete potřebovat Macramé bavlnku cca 2 metry, klip na dudlík a nůžky

 20201022_152850

2. Ustřihněte si dva metrové provázky. Oba přehněte v jedné třetině, abyste měla jeden provázek delší a jeden kratší, Navažte je pomocí liščí smyčky na klip na dudlík tak, aby kratší části byly u sebe veprostřed.

 klip macrame návod2 (1)  klip macrame návod2 (2)

3. Uzlíky se budou tvořit z dlouhých krajních provázků. Vezměte levý provázek (1) a přeložte ho přes dva prostřední provázky. Pak vezměte pravý provázek (2) přeložte ho přes levý provázek (1) a podvlečte ho přes dva prostřední i levý provázek. Provázky utáhněte a to je celé kouzlo. Pak už stačí jen střídat pravou a levou stranu.

klip macrame návod2   klip macrame návod_small  klip macrame návod2 (3) 

4. Pokud trochu tápete, jako já na začátku, podívejte se na video:

 5. Až dojdete na konec (doporučuji cca 15 cm), uvažte z jednoho provázku smyčku a zamotejte, ostatní provázky jsem ustřihla. Smyčku jsem udělala podle návodu na Pinterestu:

klip zdroj: Pinterest

 6. Na hotový klip navlékněte dudlík. Pro bezpečnost občas zkontrolujte pevnost Macramé provázků. 

Kopie návrhu kousátko zuby (1) 

 TIP: Když mimčo dudlík nepotřebuje, můžete místo dudlíku na konec připevnit dřevěné kousátko.

A to nejlepší na konec: Pokud si chcete vyzkoušet tvoření z Macramé bavlnky, ke kreativní sadě Macramé DUHA vám přibalíme klip na dudlík, stačí napsat klip na dudlík do poznámky k objednávce.

Tak hezké tvoření.

Alena
#mamacrafting